Jdi na obsah Jdi na menu
 


               
DEN DAT   KL. MUŽSTVO "A" ČAS
SO  08.08.            
NE 09.08.          
SO  15.08.   2 Dašice : Moravany 17:00
NE 16.08.            5 :2       
SO  22.08.   3           2:2      
NE 23.08.   Ostřetín : Dašice 17:00
SO  29.08.   4 Dašice : Nemošice 17.00
NE 30.08.    6:1      
SO  05.09.   5  1:3      
NE 06.09.   Torpedo : Dašice 17:00
SO  12.09.   6 Dašice : Mnětice 17:00
NE 13.09.    2:1      
SO  19.09.   7 Pardubičky : Dašice 16:30
NE 20.09.    3:3      
SO  26.09.   8 Dašice : Jaroslav 16:30
NE 27.09.    3:0      
SO  03.10.   9 Opatovice : Dašice 16:00
NE 04.10.    1:3      
SO  10.10.   10 Dašice : Litětiny 16.00
NE 11.10.    3:2      
SO  17.10.   11                0:2      
NE 18.10.   Ředice : Dašice 15:30
SO  24.10.   12 Dašice : Srch 14:30
NE 25.10.    7:3      
SO  31.10.   13  2:0      
NE 01.11.   Hradiště : Dašice 14:00
SO  07.11.   1  1:0      
NE 08.11.   Ostřešany : Dašice 14:00

 

 

1 kolo.

   Dne 15.8 . 2009 se na renomovaném hřišti Sparty Dašice uskutečnilo jedno z prvních utkání III. Holicko mezi domáci Spartou Dašice a hostujícícmi Moravany B. Již před zápasem bylo po zápisu jasné, že  hosté přijeli minimálně bodovat. Tak bylo patrné vzhledem k pěti posilám z A mužstva, které hraje o několik soutěží výše. Sestava domácích byla  v brance Cabicar st., obrana P. Čermák, J.Šibal, J. Šmejda, M. Hora ml, záloha J. Špaček, M.Král, O. Vajer, O. Šmejda, útok Janák, P. Šmejda.  Po hvizdu rozhodčího zřejmě domácí nepotěšili početnou enklávu hostujících fanoušků. Již v 5 minutě se ocitl několik málo metrů před brankářem Moravan O. Šmejda, ale svoji šanci zahodil nedůrazným kopem. Hned na to v 6 minutě  v malém vápně Moravan se pokoušel o hlavičku ala „ želva stažená do krunýře „ domácí Král, kdy asi ze 3 metrů nedokázal rozvlnit hlavou zcela odkrytou síť. Po těchto šancích se poprvé osmělili hosté a bylo to osmělení gólové z 30 metrů napřáhl hostující hráč  a střelou do středu brány pod víko nedal Cabicarovi šanci 1:0. Ovšem to bylo od hostí vše v 17. minutě  po  samostatné akci z levé strany pěknou střelou orazítkoval břevno domácí P. Šmejda. V 18 minutě pelášil přes půl hřiště zcela osamocený O. Šmejda, ale při zakončení se netrefil.  23 minuta kombinace na jeden dotek  O. Šmerda, Král, zakončující Vajer 1:1 .37 minuta O Šmejda opět osamocen na malém vápně před hostujícím golmanem, ale zradila ho síla v nohách míč pouze předal do náruče golmana. 38 minuta Král po přesném pasu jak říká on sám „ přesprintoval „ půl hřiště s balónem u nohy, kdy ve finální fázi obešel pěknou kličkou i poslední překážku v podobě golmana a dílo obratu dokonal do prázdné branky na 2:1 s pohledu domácích. Tak skončil i první poločas. V druhém poločase došlo k dost kuriozní situaci. Po závaru v moravanském pokutovém území zakončil Vajer o břevno do brány, kdy rozhodčí neodpískal nepeochopitelně gól. Moravany rozehráli a až po protestech a následné konzultaci z laikem který běhal po laině, nutno podotknout z lainovým od soupeře gól uznal. 3:1. 52 Vajer po samostatném úniku faulován v pokutovém území a sám ji proméňuje 4:1. 54 k samostatnému sólu přes půl hřiště se nadechl P. Šmejda, ale před golmanem zakončil jak jinak než vedle.  V 59 ho přesně okopíroval z levé strany Špaček a v 70 si vypůjčil kopírovací zařízení střídající Zamastil. Další střídající Šafář se postaral pro někoho úsměvnou, pro někoho srdcervoucí situaci, kdy se snažil hlavou zahrát ve svém pokutovém území malou domů na Cabicara. No za tuto střelu by se nemusel stydět kde jaký útočník vyhlášeného klubu. V 82 druhé nenechal na sebe zapomenout Zamastil, kdy pěknou střelou napříč pokutovým územím upravil na 5:1. V 85 minutě po rohu Moravan Cabicar podběhl centr a hosté upravili na konečných 5:2 pro domácí. Byla to jedna z mála chyb v jinak  výborném výkonu domácího golmana.  Vynikající zápas odehrála defenziva v čele se Šibalem.    

 

2.kolo

Dne 23.8.2009 se na malém hřišťátku v obci Ostřetín uskutečnilo utkání III. Holicko mezi domácími a hostující Spartou Dašice. Sestava hostí, brankář Cabicar, obrana Šibal,J. Šmejda, Čermák, Koky, záloha, O. Šmejda, J. Hora, M. Král, J. Šafář, útok P. Šmejda, J. Zamastil, střídali, Polák, Šafařík, Sečka. Díky malému rozměru hrací plochy se v úvodu obraz hry omezil pouze na nakopávané míče s obou stran. Jeden takový nákop doslova podcenil hostující golman Cabicar a bylo 1:0 pro domácí. Asi za deset minut si v pokutovém území na  centr pěkně naběhl Šáfář a hlavičkou netrefil, ale dílo dokonal dorážkouKrál 1:1. Obraz hry vyrovnaný.  V úplném konci opět neshody v hostující obraně a domácí zvýšili na 2:1. Za zmínku ještě stojí vyprášení tělesných orgánů domácího hráče po bombě Krále a umístěná střela J, Šafáře s efektivním zásahem domácího  gólmana. V druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy domácí hrozili z breikových situací a hosté po náznacích kombinací. Po jedné takové upravil na konečných 2:2 P. Šmejda. Domácí i hosté neproměnili po vyrovnání řadu šancí. Za hosty Koky, Šmejda, Polák.  Slabší den si vybrala z předchozího zápasu chválená obrana v čele s golmanem.

3.kolo

Domácí tvrz Sparty Dašice přivítala ve třetím kole hostujícím Nemošice. Sestava domácích golman Metelka, obrana Čermák, Šibal, Morávek, J. Šmejda, záloha O.Šmejda, král, J. Hora, Polák, útok P. Šmejda, Paus. Poměrně neurovnané utkání plné soubojů a hrubých zákroků, ve kterém hosté drželi krok s domácími pouze z kraje obou poločasů a domácího golmana Metelku ohrožovali pouze střelami z dálky. Domácí se prosadili díky snaze po jednodušších a přímočařejších akcích, které opět jak je zvykem s přehledem zahazovali. 
2 min O. Šmejda po pasu Krále ve vápně zašmrdlal a bylo po akci. V 7 min střela hostí z 30 m, ale Metelka zneškodnil. Za dvě min na to P. Šmejda z šestnácky vzstřelil jak v ragby, nepovedenou střelu si vynahradil v 10 min pasem na Pause a ten asi z 10m nedal hotujícímu golmanovi šanci a bylo to 1:0. V 16 min narazil Paus na vápně  P. Šmejdovi, ale jeho střelu k pravé tyči hostující brankář opět chytil. Po pasu Krále ve 22 min O. Šmejda sám na brankáře, ale vedle. Ve 40 min šel Paus sám na brankáře, který vytáhl levý semafor, ale míč se odrazil k dobíhajícímu O. Šmejdovi, který pohodlně doklepl na 2:0.
Ve druhé půli se domácí Metelka vytáhl proti nepříjemné střele hostí pod břevno a v 53 min po narážečce P. Šmejdy dorazil Paus na 3:0. V 65 min šel Paus sám, ale nahrával na O. Šmejdu a nic z toho nebylo, zato v 70 min po závaru před brankou hostí P. Šmejda zvýšil na 4:0. V 73 min Zamastil hned po vystřídání vyprášil rukavice hostujícího brankáře. 78 min přinesla zkorigování výsledku z pohledu hostí, kdy Metelka dobře vyběhl proti útočníkovi hostí, ale míč propadl a sprintující domácí trenér a hráč v jedné osobě nestihl odkopnout 4:1. Hosté se ale dlouho neradovali, protože hned z následného útoku střelou z malého vápna do šibenice zvýšil Zamastil na 5:1, aby tentýž hráč po Králově přihrávce v 84 min upravil na konečných 6:1. Zápas po této brance rozhodčí raději ukončil o 5min dříve vzhledem k narůstající agresivitě hostujících hráčů a pomstychtivích odplatách některých známých domácích hráčů udělal jedině dobře.

 

4.kolo

Dne 6.9.2009 se uskutečnilo na hřišti v Měticích mistrovské utkání III. Holicko mezi domácím Torpedem a Spartou Dašice. Sestava golman J. Metelka, obrana P. Čermák, J. Šibala, D. Šafařík, J. Šmejda, záloha O. Šmejda, O. Vajer, M. Král, J.Špaček, útok P. Šmejda, J. Zamastil, střídali J. Šafář, L. Křížek. V první okamžicích utkání Sparta ukázala proč již není účastníkem výšších soutěží. Kdyby po 10 minutách byl stav 2:0 nikdo by se asi nedivil. Své o tom může vyprávět útok Sparty i s některými záložníky. Ovšem po tomto odehraném čase byl výsledek stále 0:0. Sparta měla ze začátkun jak bývá zvykem více ze hry, kdy se i přes opakované pokusy nezadařilo trefit do černého. Postupem času se začal prosazovat i soupeř, který měl několik slibných  náznaků, kdy je třeba zmínit jaloví přístup Sparťanské zálohy směrem dozadu. Ze všech možností se dokázal po půlhodině hry prosadit Zamastil, který gól na 0:1 pro hosty oslavil ala Jusien Bolt.  Ten samí hráč se objevil v dobré šanci, kdy dokázal domácího golmana umotat až na zem, aby mu  následně míč předal zpět jakoby nechtěl proměnit. Ještě stojí za zmínku akce M. Krále, který v dobré šanci volil přihrávku, která nenašla adresáta. První poločas tak skončil 0:1. Do druhého poločasu hosté šli s vizí, že potvrdí své vedení, kdy k tomu mohlo opět na začátku své říci P. Šmejda, J. Zamastil, O. Šmejda, ale bez efektu.  I soupeř v této fázi zápasu se dostal ke slovu a to zejména po propastném propadnutí hostující zálohy, která směrem dozadu nefungovasla moc sebejistě. Opět musíme pochválit  hostující obranu a golaman, která i přes některé špatné momenty v čele s dirigentem J. Šibalem dokázala eliminovat pokusy domácích na nulu. Ovšem je třeba zmínit, že i hostům docházel dech a tak lišácký gol P. Šmejdy přes půl hřiště na domácího golmana, který byl hodně vyběhnutý vnesl klid do řad hostů. Uklidnění bylo ale příliš velké a soupeř tohto dokázal využít. Po jednom z mnoha pokusů o střel,u golman hostí tuto vyrazil nad sebe, soupeř vrátil do vápna, kde D. Šafařík nedokázal pokrýt útočníka, a ten hlavou snížil na 1:2.  V tuto dobu se atmosféra na hřišti dalam krájet, Padlo i několim žlutých karet. Domácí se objevili i v několika gólových šancích, které neproměnili. Tak přišel na řadu muž zápasu P. Šmejda, v podstatě totožným gólem zvýšil na 1:3 pro hostující Spartu a vtiskl tak utkání konečný výsledek.   

5. kolo

Dne 12.9.2009 se na hřišti železné Sparty Dašice uskutečnilo mistrovské utkání III. Holicko mezi domácími a hostujícím Sokolem Mětice. Sestava domácích: trenér sir ale J. Hora, asistent Vlasta Petržela Brunovský, golman J.Metelka, obrana P. Čermák, J. Šibal, I. Morávek, J. Šmejda, záloha O. Šmejda, M. Král, O. Vajer, J. Špaček, útok P. Šmejda, K. Paus, střídali D. Šafařík, J. Zamastil, L. Křížek, v záloze J. Šafář. Úvod zápasu již tradičně odstartovali neproměněné šance domácích hráčů. V páté minutě se v pokutovém území několika kličkami uvolnil P. Šmejda, ale nedokázal zakončit. V desáté minutě nedokázal ve vyložené šanci na malém vápně míč do odkryté branky dopravit Paus. A tak přišel trest v podobě rychle nakupnutého balonu na útočníka mětic, který se sním nemazlil a střelou v pokutovém území nedal brankáři Metelkovi šanci. V tuto dobu se obraz hry zúžil na nakopávání balónů napříč hrací plochou, tak není divu, že leckterý divák přemýšlel jestli se místo fotbalu nemá raději zhoupnout na místních posvícenských atrakcích. První poločas tak skončil 0:1 pro hosty. Do druhé půle šli domácí s vírou, že nepříznivý stav otočí. Pěknými střelami ze střední vzdálenosti se prezentoval O. Vajer.  V tuto dobu byli již na hrací ploše střídající Šafařík a jak se později ukázalo muž zápasu Zamastil. Hosté v této fázy zápasu nevystřelili na branku a tak přišla odpověď domácích.  Po na krátko zahraném rohu si míč vzal P. Šmejda a zavezl ho do pokutového území, kde byl jasně faulován hostujícím M. Turkem. Rozhodčí po právu nařídil pokutový kop. K němu se postavil O. Vajer a nekopromisně po zemi zařídil vyrovnání 1:1.  Obraz hry přesto nijak nefascinoval. Po několika marných pokusech ohrozit bránu se míč dostal na  kopny J. Zamastila a ten o tyč dopravil míč za brankovou čáru.  2:1 pro domácí.  Za zmínku stojí ještě šance D. Šafaříka, který se po vybojovaném míči řítil sám na jednoho obránce a to s Králem a O. Šmejdou, ale slibnou šanci zazdil.  V nervózním koncovce dokázala domácí obrana nakonec odolat a tak konečný výsledek 2:1 pro Spartu. Výsledek dobrý, ale obraz hry zlepšit !

 

6.kolo

 

Dne 19.9.2009 se uskutečnilo na hřišti v Pardubičkách utkání III. třídy Holicko mezi domácími a železnou Spartou Dašice. Sestava hostí: brankář Cabicar R., obrana Čermák.P, J. Šibal.J, Šafařík. D., M. Hora ml., záloha O. Šmejda, M. Král, O. Vajer, J. Špaček, útok. J. Zamastil, P. Šmejda. střídali: Koky, M. Polák, J. Hora. Vypadá to jako otřepaná fráze ovšem, kdyby to bylo po prvních pěti minutách  0:2 pro hosty nikdo by neřekl ani popel. Asi v 1 milisekundě zápasu  se ocitl sám na malém vápně před domácím golmanem Zamastil, kdy se ho tak dlouho ptal „kam to chceš?“,  až mu radši předal balon do náruče, neboť jak říká sám nebyl ještě „roztažený“. V umění předat balon golmanovi do náruče se předháněl i hostující Špaček a Král.  Vše tak musel zachraňovat individulání akcí v 20 minutě P. Šmejda. Po několika kličkách nedal domácímu golmanovi šanci 0:1 pro hosty.  Do této doby předváděli hosté pěknou hru po zemi   s řadou neproměnněých šancí. Ovšem postupem času jak bývá zvykem došel záloze dech a a hra se zúžila na nakopávání míčů většinou mezi stopery. Jeden takový nákop nedokázala pokrýt hostující obrana, kdy propadnuvší balón nedokázal svou nerozhodností golman hostí odkopnout a tak se domácí útočník se štěstím dočkal gólové odezvy 1:1. Tak skončil i první poločas. Do druhé půle šli opět hosté stím, že dosáhnou na vítěztví. Blíže je k tomuto posunul Král, které mu po několika marných pokusech v ostatních utkání vyšel slalomový koncert, kdy střelou napříč pokutovým územím nedal golmanovi šanci 1:2. Domácí se v druhé půli nadechli také k několika pěkným akcím, kdy je třeba zmínit, že jednu z nich pěkným zákrokem zlikvidoval Cabicar. V této fázy zápasu měli domácí míč častěji na kopačkách, ale po jednom z dlouhých nákopů přesprintoval domácí obranu jinak téměř neviditelný Zamastil a dal na 1:3. V další akci se na jediného obránce řítil P. Šmejda a Zamastil. Místo gólového vyjádření byla akce opět zazděna. Pěknou střelou s přímého kopu se prezsentoval po přiťuknutí M. Hora ml. Nido v této době nepochyboval o inportu bodů do Dašic, to by ale nesměl hrát za domácí odchovanec hostí Meller. Dva fauly na hranici pokutového území zapřičinily, že Meller odsunul Cabicara do role diváka dal dvakrát k tyči na konečných 3:3.  Po tolika šancích špatný bod.

 

7.kolo

Dne 26.9.2009 se na hřišti železné Sparty Dašice uskutečnilo utkání III. Holicko mezi domácími a Sokolem Jaroslav. Sestava domácích: golman Jiří Metelka, obrana Koky, J. Šibal, I. Morávek, J. Šmejda, záloha, O. Šmejda, O. Vajer, M.Král, M. Polák, útok P. Šmejda, Janák, střídali P. Čermák, J. Zamastil, L. Křížek. V úvodu utkání dašičtí zazdili jak bývá zvykem dvě vyložené šance, které nedokázali proměnit. Mluvíme o  střeleckých pokusech domácího Vajera a Krále, které skončily také nad brankou hostí. Následně zahrozili z protiútoku hosté z pravé strany, ale zakončení bylo opět vedle. Hned z následného protiútoku se mohli divit, když  z malého vápna nedokázal soupeř hlavou zamířit přesně do sítě a přestřelil. Od soupeře to bylo po zbytek zápasu vše a bylo jen otázkou času, kdy se ze svých šancí domácí prosadí. Ve 27' se ukopl domácí Janák a za asistence hostujícího obránce společně dokopaly míč do branky 1:0 pro domácí. Tato situace se jako přes kopírák opakovala ve 40', kdy zase Janák, který dokázal míč nasměrovat chytře vloženou nohou za záda hostujícího golmana. Po první půli byl stav 2:0 pro domácí.  Hosté do druhé půle nepřišli s ničím novým. A tak se ozval v 75 O. Vajer, který po individuální akci s půli hřiště zvýšil na konenčých 3:0.  Ten samí hráč dokázal po pěkné kombinaci nastřelit tyč, div jí nepřepůlil. Ze strany hostí nic co by ohrozilo skore.  

 

 8.kolo.

     Dne 3.10. 2009 se uskuttečnilo ve svatostánku v obci Opatovice fotbalové utkání III. třídy Holicko mezi domácími a železnou Spartou Dašice. sestava : Metelka, O. Šmejda, Šibal, Morávek, Křížek, Hruša, Král, Vajer, P. Šmejda, Zamastil, Janák, střídal Hora J. Prvních deset minut se soupeř nedostal za půlku, kromě břevna po střele Vajera si Sparta moc šancí do té doby nevypracovala. Domácí se tedy začali osmělovat, ale nic mimořádného nevymysleli. Díky tomu se otevřela do té doby zahuštěná obrana domácích, a tak Sparta jak bývá zvykem, začala zahazovat šance, nejdříve Zamastil v šanci, nevymyslel ani střelu, ani nahrávku, z následného protiútoku šel domácí utočník sám na Metelku, ten ale reflexivně pravým semaforem zachránil. Co nevymyslel Zamastil, ukázal Král, který ve vápně dal balón pod sebe a Zamastil dal na 1:0 pro hosty. Následovaly další šance, ale koncovka žalostná Křížek do náruče brankáře a Hruša hlavou nad. Toho využili domácí a v poslední minutě pěknou střelou mezi hostujícími obránci a do šibence vyrovnali na 1:1 poločasový výsledek. Po přestávce Sparta začala náporem a další šanci spařil Zamastil asi z metru sám před brankářem, míč se ale naštěstí odrazil k Janákovi a ten střelou z několika kroků trefil pod břevno 1:2. Následoval útok z pravé strany a centr Vajera do kterého strčil nohu Zamastil a upravil na konečných 1:3. Do konce zápasu následovalo ještě několik slibných šancí např. P. Šmejda zlevé strany místo střely volil nepovedenou nahrávku před branku a potom ještě kuriozní situace, kdy šel Hruša sám, na brankáře, byl ale ze zadu stažen za dres s tak všichni přestali hrát a čekali co rozhodčí, ten nic, stačilo se lépe zorientovat a udělat kličku stojícímu brankáři, který stál na vápně u Hrušky a spolu diskutovali, v nepřerušené hře jestli to byl faul, nebo ne. Konec zápasu byl v poklidné atmosféře a krom  zbytečných diskusí s rozodčím žádný vzruch.  Konečný stav 1:3 pro Spartu. 

 

9. kolo

Dne  10.10.2009 se na hřišti železné Sparty Dašice uskutečnilo utkání III. Holicko mezi domácími a Sokolem  Litětiny. Sestava domácích: golman  Jiří Metelka,  obrana Koky, J. Šibal, J. Šmejda, P.Čermák  záloha, O. Šmejda, O. Vajer,  M.Král, J.Špaček, útok P. Šmejda,  J.Zamastil, střídali M.Polák, V. Hruša, D. Šafařík. Hned v první minutě utkáné rozhodčí nařídil proti hostujícímu týmu penaltu, kdy exekutor M. Král se zřejmě zhlédl v repezentaci do 20 let a z velkým přispěním tajemných sil dokázal pod golmanem dát na 1:0 pro domácí, Hned asi 8 minut na to se konal v pokutovém území hostí další faul, ovšem tento rozhodčí zřejmé pro brzkou návaznost neodpískal Hned na toto přišel trest v podobě špatné rozehrávky J. Šibala, který pobídl ke skorování hostujícího útočníka a ten nedal golmanovi šanci 1:1.Chvíli na to se řítil sám na hostujícího golmana zase Král, ale tentokrát všichni svatý si dali pauzu. No neproměnil. Své zaváhání si vynahradil za 15 minut na to, kdy prakticky z nemožného úhlu dal na 2:1. Tak skončil i první poločas. Do druhého poločasu šli do té doby bojovnější hosté s touhou vyrovnat. Nutno podotknout, že pro zranění už nehrál Vajer, Šmejda J. To však neomlouvá domácí defenzivu, která měla v některých fázích utkání den otevřených dveří. Po jedno z těchto odcentroval Litětinský Schejbal a spoluhráč si už věděl rady z malého vápna nechytatelně 2:2. A mohlo být hůř, když se chvíli na to řítil opět Schejbal do pokutového území, ovšem výborně zasáhl Metelka. Otřepaná fráze, ale pravdivá, své šance neproměnili  domácí Polák, Špaček. Tak musel zaúřadovat  opět Král z levé strany rozehrál bombou centrovaný míč, který lehce posunul halvou do sítě hostí Hrůša. Tento hráč se vzápětí, také zranil. Hosté měli ještě několik náznaků šancí, ale nevedli  k úspěchu. Konečný výsledek 3:2 pro Spartu. Hosté zaslouží pochvalu za bojovnost. Domácím předvedená hra určitě nelichotí. 

 

10.kolo

Dne 18.10.2009 se na hřišti v Ředicích uskutečnilo fotbalové utkání III. Holicko mezi domácími a železnou Spartou Dašice. Sestava byla jak jinak než úplně jiná, než minulé utkání..golman J. Metelka, obrana P.Čermák, J. Šibal, D. Šafařík, Koky, záloha J. Špaček, I. Morávek, P.Šmejda, L. Křížek, útok O. Šmejda, J. Zamastil. Úvod utkání byl ve znamení neproměněných šancí. Z blízka se hlavou netrefil Zamastil, na druhé straně vytáhl zákrok na mokrém terénu J. Metelka po střele ze 30 metrů. Od domácích to bylo na zbytek zápasu skoro vše. Své šance neproměnili dále P. Šmejda a Špaček, který nedokázal z levé strany obstřelit, nebo přehodit vyběhnuvšího golmana. Po jednom ze závarů u domacích, došlo k strkanici, která se defakto řešila asi deset minut. Z prvního poločasu vše stav 0:0. Do druhé půle naskočili hosté s vidinou vstřelení branky, kdy velmi blízko byl O.Šmejda, který se řítil zcela sám na branku, ale v tom kalupu zapoměl vystřelit. Asi v 65 minutě se dostal míč z levé strany od Špačka k Zamastilovi, který kvalitně zpracoval a vystřelil  technickou střelou vedení 0:1 pro Spartu. V tuto dobu byl míč častěji na kopačkách hostí, kdy domácí se snažli své útoky většinou vést po stranách ovšem bez valného úspěchu. Asi v 75 minutě jeden takový skoro vyšel, kdy centrovaný míč do malého vápna nedokázal zužitkovat domácí útočník k vyrovnání. Tak přišli na řadu hosté. Z pravé strany po jednom z mnoha faulů, které lemovali celý průběh zápasu, standartní situasi asi z 35 metrů rozehrával I. Morávek a prudkou střelou na brankáře, překvapil jak jeho tak obranu domácích tak, že kolmen nejistým zákrokem míč srazil do vlastní sítě. Konec utkání bez výraznějších momentů. Pochvalu zaslouží Šibal, Morávek a překvapení Koky. Konečný výsledek 0:2 Sparta.

 

11.kolo

 

Dne 24.10.2009 se na hřišti železné Sparty Dašice uskutečnilo utkání III. třídy Holicko mezi domácími a Srchem B, který měl údajně s posilami z A týmu odčinit poslední vystoupení v Dašicích, kdy si odvezl desítku. Sestava domácích, golman J. Metelka, obrana J. Šibal, I. Morávek, P.Čermák. Koky alias Kohoutek, záloha O. Vajer, M. Král, O.Šmejda, J. Špaček, útok P. Šmejda, J. Zamastil. Jestli zde supeř měl nějaké posili, tak zřejmě ale né z fotbalového světa. Asi v 30 vteřině se dostal míč k domácímu J. Zamastilovi a ten z hranice vápna, technickou střelou,  k pravé tyči nedal golmanovi hostí šanci. 1:0 pro Spartu. Běžela 3 minuta a ten samí hráč dokázal zužitkovat odražený míč od slabě chytajícího golmana hostí 2:0 pro Spartu. Po těchto událostech se konečně soupeř dostal k balónu, ale nic výrazného nevymyslel. Míč si tedy na polovině převzal muž zápasu J. Zamastil a utekl všemu co stálo v cestě. 3:0 pro Spartu. Někteří z diváků sháněli kus bílé látky, aby alespoň trochu odlehčili vhozením této na hrací plochu soupeři jeho utrpení z debaklu, ovšem mužstvo Srchu se o toto pokusilo samo. Na polovině levé strany zbitečně fauloval Koky alias Kohoutek a tak došlo na standartní situaci, kterou soupeř nekopromisně hlavou proměnil 3:1. Mohlo se zdát, že začínají domácím  starosti, ovšem hned na to zužitkoval pěknou kombinaci domácí útočník. P. Šmejda a pěknou technickou střelou po zemi k tyči zvýšil na 4:1 pro Spartu. Chvíli na to musel ze hřiště kůli zranění domácí Vajer a na střídačce se děli věci. Střídající hráč, který měl jít na plochu M. Polák se začal omotávat jak rytíř Bajaja před výzvou na souboj. Domácí hráli v deseti a tvrdě za to pikali. Soupeř po kobinaci vsítil svůj druhý gól. M. Polák stále omotával, když se konečně domotal, tak zjistil, že si nevzal dres. Je to sice třetí třída, ale.......... Ve hře opět Zamastil ukázal to co Spartě chybělo vlastně po celý rok a opět proměnil  svoji šanci a zvýšil tak na poločasových 5:2 pro Spartu. Do druhého poločasu se nastupovalo pouze s povinnosti odehrát poločas.  Sparta dokázala ještě navýšit vedení opět Zamastilem, který byl k neudržení a konečně na hřišti hrajícím M. Polákem.  Zamastil chytře zavěsil, M.Polák střílel nejdříve do hrudního koše golmana a z odrazu dokázal zacílit přesně. V této fázy utkání se zranil domácí M. Král a na hřiště se dostal L. Křížek a po něm M. Hora ml. Zhruba deset minut před koncem došlo k situaci, kdy domácí golman Metelka zahrál rukou tam kde neměl a šel předčasně do sprch. Před tímto ale dokázal zlikvidovat stoprocentní šanci soupeře.  Do brány se postavil Bajaja Polák. Uvedl se pěknými dvěma zákroky. Násleně po jedné ze situací rozhodčí odpískal faul v pokutovém území Sparty, kdy soupeř po odpískání vsítil gól, kterého se vehementně dožadoval. Kopala se však předtím nařízená penalta, na kterou byl Polák krátký 7:3 pro Spartu a tak skončil i zápas. Soupeř si odvezl opět debakl a někteří ze slaboduchých to nedokázali unést a hledali jak uškodit alespoň jinak, a tak začali pobrekávat, že domácí neměli označenu pořadatelskou službu. Byla  to pravda, která na jejich utrpení nic nezměnila. Sparta!!!  Pochvala pro Zamastila za produktivitu.

 12.kolo

Dne 1.11.2009 se utkali v předposledním kole III. Holicko mužstva domácích Staré Hradiště B a hostující Sparta Dašice. Sestava golman Cabicar R., obrana J. Šibal, Kohoutek alias Koky, M. Hora ml., P. Čermák, záloha J. Špaček, M. Král, O. Šmejda, M. Polák, útok P. Šmejda, J. Zamastil, střídali D. Šafařík,  nestor  J. Hora. K prvnímu poločasu lze konstatovat, že se opět ozvalo bolavé místo hostí. Sparta nedokázala dopravit míč do sítě ani po těch nejvyloženějších šancích. Své spálil jindy borec kola J. Zamastil z malého vápna nic, M. Král hlavou nic, M. Polák z nemožného místa metr před brankou už zvedal ruce, ale nic. Tak zákonitě přišel trest ze strany domácích, kteří v určitých fázích utkání pěkně a lehce kombinovali. Na centr si naběhl do malého vápna domácí útočník a pěknou rybičkou nedal Cabicarovi šanci 1:0 pro Staré Hradiště B. Tak skončil i první poločas. Do druhého se šlo v domění, že lídr tabulky dokáže domácí alespoň potrápit, ovšem svou snad 150 % šanci opět nedokázal proměnit Zamastil a hosté se od této doby začali soustředit spíše na debaty, stěžování si, výmluvi a svádění viny na vše co se pohnulo, nějak se vyjadřovalo, nebo i nečině přihlíželo. Začátek konce neporazitelnosti se nevyhnutelně blížil, neboť týmový duch zůstal ne doma, ale daleko ve vesmíru, své o tom může říct Král a Polák. Domácí v jednom z mála útoků ukázali co je to produktivita, když opět z malého vápna dokázal tentokráté nohou po centru,   dopravit míč za Cabicarova záda. 2:0 pro domácí. Hosté rozvlnili síť pouze po ofsajdovém gólu D. Šafaříka, který neměl šanci na uznání. Zaslouženě si tak připsali první prohru. Pokud není týmový duch nejde si hrát na spoluhráče. Sparto zamysli se.     

 

13. kolo

Dne 8.11.2009 se na hřišti v Ostřešanech uskutečnilo fotbalové  utkání posledního kola III. Holicka mezi domácími a Spartou Dašice. Sestava hostí: golman J. Metelka, obrana J. Šibal, M. Hora ml., P. Čermá, Kohoutek alias Koky, záloha O. Šmejda, J. Špaček, M. Král, M. Polák, útok P. Šmejda, J. Zamastil, střídal D. Šafařík.Utkání lze shrnout do jedné věty. Dašičtí opět zavspomínali na bolest, která je provázela minulou sezónou. V utkáních, kde má pouze jen pět šancí ke vstřelení gólu neumí trefit do černého. První půli jasně dominovala na hřišti soupeře. Své zahodil Zamastil, p. Šmejda. Poločas 0:0. Do druhé nastoupila jako vyměněná a nechala domácí na hřišti si 20 minut zařádit. Ti tohto bleskově využili, kdy po standartní situaci, nemasnou, neslanou, ale gólovou hlavičkou rozvlnili síť. 1:0 pro domácí. V závěrečném tlaku nedokázali Dašičtí již nic gólového vymyslet. 

Konečná tabulka podzim 2009

 TABULKA
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
 
1. Ostřešany 13 10 0 3 40: 14 30 ( 9)
 
2. Dašice 13 9 2 2 39: 19 29 ( 11)
 
3. Hradiště"B" 13 8 1 4 31: 23 25 ( 4)
 
4. Pardubičky"B" 13 7 1 5 33: 19 22 ( 1)
 
5. Jaroslav 13 6 1 6 27: 28 19 ( 1)
 
6. Torpedo 13 5 3 5 28: 33 18 ( -3)
 
7. Opatovice "B" 13 5 2 6 22: 26 17 ( -4)
 
8. Litětiny 13 5 1 7 31: 32 16 ( -2)
 
9. Moravany"B" 13 5 1 7 26: 33 16 ( -2)
 
10. H.Ředice 13 5 1 7 19: 30 16 ( -5)
 
11. Mnětice 13 4 3 6 24: 29 15 ( -3)
 
12. Srch "B" 13 4 2 7 35: 44 14 ( -4)
 
13. Ostřetín 13 3 4 6 21: 32 13 ( -8)
 
14. Nemošice 13 3 2 8 28: 42 11 ( -7)
 

 

 

 

 

Přehled komentářů

Souhlas (David Backham, 02. 11. 2009 10:43)

Správně Zámo, takhle když budeš vystupovat i na hřišti bude to o něčem jiném, a snad se i někteří další "hvězdní" spoluhráči nad sebou zamyslí a budeme zase šlapat jak rozjetý vlak....SPARTA!!!!! ps. kdyby si dal všechno co máš nehraješ v Dašicích tak klídek...

SEMKNUTÍ. (záma., 02. 11. 2009 10:38)

JEDNA PROHRA NÁS SNAD NEPOLOŽÍ,ZAČNEME ZASE MAKAT,NEHÁDAT SE,KAŽDÝ VÍ CO POKAZIL,JEDEME PROSTĚ DÁL UKÁŽEME OKRESU A SAMI SOBĚ ŽE TO BYLA POUZE SLABÁ CHVILKA,KOUSNEME SE V OSTŘEŠANECH DÁME BŮRA A PŘEZ ZIMU NA SOBĚ ZAPRACUJEME V RÁMCI MOŽNOSTÍ SAMOZŘEJMĚ.TAK BORCI SPORTU ZDAR FOTBALU ZVLÁŠŤ.A CHCI SE VŠEM OMLUVIT ZA SVOU STŘELECKOU POTENCI,MRZÍ MĚTO VÍC NEŽ SI MYSLÍTE.ČÁGO.

zamyšlení (David Backham, 30. 10. 2009 11:14)

Borec kola je náš!!!! Asi si to zasloužil no né!

borec kola (metli, 28. 10. 2009 15:22)

tak všichni hlasujem ať máme konečně borce udělám co bude v mých silách

hlasování (David Backham, 27. 10. 2009 21:09)

Pokusím se tě vytáhnout do výšin!!!!
adresa přesná pro ostatní je tady TAK HO HOP!!!
http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/borec-kola-kdo-bude-okresnim-favoritem20091027.html

man kola (rosťa, 27. 10. 2009 15:22)

Ano již jsem hlasoval.Konečně útočník!!!

boreček (záma.gol., 27. 10. 2009 15:05)

tak kuci kurňa hlasujte do pátečního poledne nebo nechcete mít borce kola konečně už taky v dašicích adresa o 2 pole níže jen datum 20091027.

Tabulka (David Backham!!!!, 18. 10. 2009 21:45)

Náskok 4 body pánové a jedééém!!!!

Že by to konečně nevyšlo? (Hlas lidu, 08. 09. 2009 08:01)

http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/borec-kola-kdo-bude-okresnim-favoritem20090907.html

kino fotbal (záma, 05. 09. 2009 13:33)

dnes večer sraz ve 20.00 v kině češi do toho.

Borec na konec (Kájův kamarád, 01. 09. 2009 12:16)

opět hlasujeme.......http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/borec-kola-kdo-bude-okresnim-favoritem20090901.html

HLASOVÁNÍ (David Backham!!!!, 19. 08. 2009 16:14)

Odhlasováno 5 je málo honem ať se zviditelníme!!!!

Borec kola (přející, 19. 08. 2009 11:34)

hlasujem,pánové a dámy....http://pardubicky.denik.cz/fotbal_region/borec-kola-kdo-bude-okresnim-favoritem20090818.html

Bravóóó (pedro, 18. 08. 2009 13:01)

Dobře chlapci, jen tak dál. Děláte mi radost. Je vidět, že jste se na moje nohy na soustředění při fotbálku nedívali zbytečně. :o)

cimprlich (David Backham!!!, 17. 08. 2009 09:33)

Večer jde o tvorbu a umění!!!!!

... (Cába ml., 16. 08. 2009 21:14)

Já jen že sem si to přečet hned ten večer... a byla toho polovina s několika (dost) překlepy :-)

!!!!! (David Backham!!!, 16. 08. 2009 20:17)

A proč???

Poznámka (Cába ml., 15. 08. 2009 22:49)

No myslím si, že ty zprávy ze zápasů bys neměl psát po 4 kusech 10° Gambrinus. :-)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář